fbpx
Select Page

Produkte Bio Natyrale

Vaj Ulliri në shitje Shqipëri

Shesim Vaj Ulliri bio me shumicë dhe pakicë telefon/whatsapp
+355 69 487 0548

Vaj Ulliri bio

Vaji i Ullirit është eksponenti më i madh i yndyrave gjysmë të ngopura dhe është komponenti kryesorë i Dietës Mediterane.

Vaji ullirit është lëng natyral që ruan shijen, aromën, vitaminat dhe përbërësit e frytit të ullirit.

Vaji ullirit është i vetmi vaj që mund të konsumohet ashtu si është – i freskët posa të shtrydhet nga ulliri.

Vaji i Ullirit është një produkt natyror i shkëlqyer për shëndetin tuaj. Është i pasur me vitamina dhe minerale, dhe nuk përmban aditivë. Ky vaj ulliri është e njohur për shumë prej vetive të tij shëruese dhe është një nga produktet më të popullarizuara në rajon.

Vaj Ulliri Bio

Vaji i ullirit ështe një mbrojtës natyral kardiovaskular.

Vaji i ullirit ul kolesterolin e keq dhe rrit kolesterolin e mirë

Parandalon vdekjen e qelizave sepse ka antioksidantë që veprojnë si mbrojtës për lëkurën.

Vaji i ullirit përmirson tretjen tonë.

Mund të shmangë dhe parandalojë shfaqjen e llojeve të caktuara të kancerit.

Favorizon thithjen dhe mineralizimin e kalciumit, kështu stimulon zhvillimin dhe rritjen e trupit.

Mund të përdoret për të përmirësuar shëndetin e lëkurës.

Vajin e ullirit mund ta aplikoni në skajet e flokëve si serum riparues.

PRODUKTE NATYRALE

Mjalt Biologjik në shitje

Shesim Mjalt bio me shumicë dhe pakicë telefon/whatsapp
+355 69 487 0548

mjalt me hoje

Vetitë e Mjaltit

Mjalti Parandalon sëmundjet e zemrës

Mjalti ul shqetësimet gastrointestinale

Mjalti pëdoret për Anti-bakterial, anti-fungal

Mjalti zbut kollën dhe irritimet e fytit

Mjalti rregullon sheqerin në gjak

Mjalti shëron plagët dhe djegiet

Mjalti është shumë i dobishëm. Ai përdoret si pastrues dhe kurues i mirë. Ai përmban veti pastruese dhe forcuese, sepse pastron arteriet dhe zorrët nga papastërtitë.

Mjalti shmang bllokimin e mëlçisë, të veshkave dhe të fshikëzës urinare. Ai është, gjithashtu, konservues i përgjithshëm.

Mjalti than lagështinë e tepërt, është i shëndetshëm si pije dhe si pomadë, është mjaft i vyer për të moshuarit dhe për ata që vuajnë nga këlbaza dhe nga pasojat e të ftohtit.

Mjalti është një produkt i pasur me vitamina dhe minerale të cilat janë të dobishme për shëndetin. Mjalti është një produkt që mund të jetë i shkëlqyer për t’u marrë në mëngjes.

%

Cilësi dhe Shije

mjalt me hoje

Produktebio.net
+355 69 48 70 548

Produkte Natyrale

R

Mjalt

R

Qumësht Blete

R

Dyll Blete

R

Propolis

Qumësht blete në shitje

Shesim Qumësht Blete te cilësis se parë
Qumështi i bletës ka veti të theksuara anabolike: për këtë shfrytëzohet në praktikën e sëmundjeve të fëmijëve të vegjël, për të trajtuar distrofinë dhe hipotrofinë, veçanërisht të moshës 35-42 muajsh.

Rezultate të mira jep edhe në sëmundjen e sheqerit, sidomos në ato raste kur zbulohet herët dhe nuk është insulinovartës (pra nuk ka marrë paraprakisht insulinë)

Qumeshti i Bletes është një produkt natyror i pasur me vitamina dhe minerale. Kjo është një produkt që është përdorur gjerësisht për qindra vite dhe është një nga produktet më të shëndetshme që mund të konsumoni. Përmban proteinë, yndyra të shëndetshme dhe nuk përmban aditivë.

R

Qumështi i bletës pëdroret për sëmundjet miokardiake dhe të enëve të gjakut.

R

Qumështi i bletës ndihmon çiftet që nuk lindin fëmijë

R

Qumështi i bletës është stimulues i dëshirës seksuale.

R

Qumështi i bletës ndihmon në astmat bronkiale.

R

Qumështin e bletës e përdorin për fëmijët e lindur para kohe.

R

Qumështin e bletës e përdorin për ulçërat.

R

Qumështin e bletës e përdorin përsëmundjet e mëlçisë së zezë.

R

Qumështin e bletës e përdorin kundër anoreksisë.

R

Qumështin e bletës e përdorin për sëmundjet nervore.

Shpërndaje

Cel

error: Content is protected !!
Share This